TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTİ)

Abdominoplasti (karın germe) ameliyatında karın duvarındaki sarkık deri ve derinin altındaki yağlar çıkarılır.  Bel bölgesi ve yanlara şekil vermek amacıyla liposuction da birlikte uygulanabilir. Karındaki gevşekliği ve bombe görünümü düzeltmek için karın kaslarının üzerindeki fasya denilen doku da sıklaştırılır. Göbek deliği de küçültülerek daha estetik bir görünüme kavuşur. Karın germe ameliyatı için uygun adaylar, ideal kilolarına yakın olan sağlık durumu iyi ve sigara kullanmayan adaylardır. 

Ameliyat sonrasında iki leğen kemiği çıkıntısı arasında ve göbek deliği etrafında dikişler olacaktır. Karnın çok sarkık olmadığı ve gevşekliğin de hafif derece olduğu bazı durumlarda mini abdomioplasty uygulanabilmektedir. Bu durumda leğen kemikleri arasındaki dikiş daha kısa olacak ve göbek deliği etrafında da dikiş olmayacaktır. Bu dikiş izleri aylar içerisinde kısmen belirsiz hale gelecektir.

Aşırı kilo vermiş bazı hastalarda 'Belt lipectomy' denen kemer tarzında karın, sırt ve bel bölgesindeki sarkan tün derilerin çıkarıldığı bir işlem şeklinde operasyon gerekebilir.

 

Hastalar ameliyat sonrasında bir hafta kadar, hafif eğilmiş şekilde rahat edeceklerdir. Yatarken bel ve dizler bükülmüş şekilde olmaları gerekecektir ki bu çoğu zaman sırt üstü uzanmak anlamına gelir.

Kesiklerin üstü bantlarla kapatılacaktır ve hasta ameliyattan bir sonraki haftadan itibaren duş alabilir. Genellikle bir ay süreyle bir çeşit korse kullanılır. Ameliyat bölgesindeki kan ve doku sıvılarını toplayan dren 2-3 gün süreyle kullanılır.

Genellikle 2-4 hafta sonrasında masa başı işlere, 4-6 hafta sonra da hafif fiziksel aktivite içeren işlere geri dönülebilir. Yaklaşık iki ay sonunda da eski fiziksel aktifliğe tamamen dönülebilir. Egzersizler ilk iki hafta düz yolda yürüme, sonraları yokuş yürüyüşü olarak yapılabilir. Pilates ve diğer zorlu egzersizler için en az dört hafta beklenmelidir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

Doktorlar

İlginizi Çekebilir

Doktora Soru Sormak İçin Tıklayınız Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız