TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

PSİKİYATRİ

Psikiyatri

Beden ve Ruh Bir Bütündür

Başarı Hastanesi Psikiyatri Birimi; 16 yaş ve üzerindeki bireylerde psikiyatrik hastalıkların tanısal değerlendirmesi ve tedavisi ile ilgilenir.

Hizmet sunumu, yataklı servislerde ve ayaktan poliklinik takibi ile en çağdaş araç ve yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Psikiyatri Uzmanları, Uzman Klinik Psikologlar, danışanın kapsamlı değerlendirilmesi ve tedavi sürecinde iş birliği içinde olarak çalışmalarını yürütür. Klinik muayenenin sonrasında gerekli görülen beyin görüntüleme teknikleri, laboratuvar-kan tahlilleri, nöropsikolojik testler ve gerekli durumlarda diğer branş hekimlerinden diğer tıbbi branşlarla konsültasyonlar sonrasında ön tanıya/tanıya göre tedavi planı ilgili klinik kılavuz çerçevesinde oluşturulur.

Tedavi sunumu hastanın üst düzey yararını sağlayacak şekilde, bireysel otonomisi ve tercihine de saygılı olma koşulu çerçevesinde; ayaktan ve yataklı serviste olacak şekilde planlanır. Yine aynı ilkelere bağlı olarak çağdaş tıbbın elindeki tüm tedavi olanakları, tedavi başarısının en üst düzeyde olması hedeflenerek kullanılır. Hastanın ihtiyacına göre biçimlendirilen tedavi şemasında ilaç tedavisi ve diğer biyolojik tedaviler (EKT,tDCS, vs.), bireysel/çift/aile ve grup psikoterapi çalışmaları gibi hizmetler en iyi verim alınacak şekilde, uygun zaman dilimlerinde kullanılmaktadır.

Tanı ve Tedavisi Yapılan Başlıca Konular

 • Depresyon ve Duygu Durum Bozukluklar 

Bipolar Bozukluk, Distimi, Siklotimi, Adet Öncesi Gerginlik Hastalığı, Loğusalık depresyonu

 • Psikotik Bozukluklar ve Şizofreni 

Şizofreni, Sanrısal Bozukluk, Atipik psikoz, Madde ve Alkole bağlı psikoz, Loğusalık psikozu, Anksiyete Bozukluklari Panik Bozukluk, Takıntı Hastalığı(OKB), Fobik Bozukluklar, Genelleşmis Kaygı Bozuklukları,Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu

 • Alkol ve Madde Kullanım Bozuklukları ve Bağımlılıklar

Tütün (Sigara), Alkol, Esrar, Eroin, Kokain, Bonzai, Solventler ( Baly, Tiner),  Extacy, Amfetamin, Metamfetamin, Sedatif-hipnotik ve Benzodiazepin Bağımlılıkları  Kumar ve Internet Bağımlılığı,vs

 • Yeme Bozuklukları

Anoreksiya Nervosa, Bulimia Nervoza, Tıkanırcasına Yeme Bozukluğu

 • Konversiyon Bozukluğu ve Somatoform Bozukluklar
 • Uyum Bozuklukları
 • Kişilik Bozuklukları

   Antisosyal, Sınırda, Histerik, Borderline, Paranoid, Vs

 • Dürtü Denetim Bozuklukları, Tik Bozukluğu

  Kleptomani, Piromani vs.

 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Davranım Bozukluğu
 • Cinsel İşlev Bozuklukları ve Parafililer

Vaginismus, Erektil Disfonksiyon, İstek bozuklukları vs.

 • Uyku Bozuklukları

Primer ve sekonder insomnialar, Narkolepsi, vs

 • Organik Mental Bozukluklar

Deliryum, Demans, Amnestik Sendrom

Yukardaki bu hastalıkların ayaktan ya da yatarak tanı ve tedavisi ( hem psikoterapi hem de farmakoterapi şeklinde) yapılmakta iken ayrıca konsültasyon-liyezon hizmeti psikiyatri servisimizce verilmektedir.

İlgi Alanları

Psikiyatri ile İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.
Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız