TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

RADYOLOJİ

Radyoloji

Radyoloji; çeşitli modern görüntüleme yöntemlerini hastalıkların tanı ve tedavisi amacıyla kullanan, tıbbın son derece geniş kapsamlı bir alt dalıdır. Bu alanda yapılan çalışmalarla diğer tüm branşlara destek olan Radyoloji, hastalıkların tanı ve tedavisinde önemli bir rol üstlenmektedir. 

Başarı Hastanesi Radyoloji Bölümü; modern tıbbın sunduğu tüm imkanları son teknoloji cihazlar ile eksiksiz sunmaktadır. Hasta ve hasta yakınlarının ihtiyacı olan Radyoloji hizmetlerinin tümü, tek merkezden, deneyimli uzman hekimler ve profesyonel sağlık ekibi ile verilmektedir. 

Diğer bölümler ve uzman hekimlerle sıkı bir bağ içinde olan Radyoloji Bölümü’nde, görüntüleme hizmetlerinin yanı sıra girişimsel işlemler de gerçekleştirilmektedir. Cerrahi operasyonlara alternatif olan bu girişimsel operasyonlarda özel müdahale teknikleri kullanılmakta ve bu teknikler sayesinde ameliyata gerek kalmadan tedavi uygulanabilmektedir. Böylece iyileşme süreleri kısalmakta, hasta ve hasta yakınları için sağlanan konfor ve memnuniyetleri artmaktadır. 

Radyoloji Bölümü; poliklinik ve servis olmak üzere iki farklı birimde hizmet vermektedir. 

 

Radyoloji Bölümü’nde Verilen Hizmetler

Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR): Tüm iç organların ve damarların manyetik bir alan içinde detaylı görüntülenmesini sağlar. 

Multi Detektör Bilgisayarlı Tomografi (BT): Vücuttaki organ ve dokuların, özellikle kalp, akciğer ve koroner damarların üç boyutlu olarak incelenmesinde kullanılır. 

Ultrasonografi: Vücuda duyulamayacak frekanslarda ses dalgaları yollayarak organların anlık görüntülenmesini sağlar.

Renkli Doppler Ultrasonografi: Standart ultrason yönteminin gelişmiş versiyonudur. Damar ağı, kanın damarlar içindeki dolaşımı, dolaşımın yeterliliği ve kanın akış hızı görüntülenir.

Dijital Mamografi: Türkiye’de sekiz kadından birinde görülen meme kanserinin teşhisinde kullanılan ve erken teşhis imkânı sağlamasıyla hayat kurtaran bir görüntüleme yöntemidir. 

Röntgen (Direkt Radyografi Sistemi): Vücuda kısa süreyle x ışınları uygulanır ve vücudun belli bir bölümünün görüntüsü elde edilir. Ayrıca portable röntgen sistemi ile hasta yürütülmeden yatağında röntgen hizmeti de sunulmaktadır.

Girişimsel Radyoloji: Hastaya herhangi bir cerrahi operasyon yapılmasına gerek kalmadan uygulanan kapsamlı tedavi yöntemleridir.

Radyoloji Bölümü’nde Kullanılan Cihazlar

  • ARGEMET A1000 ESWL Taş Kırma Cihazı
  • GE Lunar Kemik Yoğunluğu Ölçüm Cihazı
  • KODAK 8000 Dijital Panoramik Sistem
  • SHIMADZU Dijital Sistem  Radyografi Cihazı (SKOLYOZ ve ORTORÖNTGENOGRAM çekimleri için)
  • SHIMADZU Portable Dijital Radyografi Cihazı
  • SIEMENS MAGNETOM ESSENZA 1.5 Tesla MRI Cihazı
  • SIEMENS SOMATOM EMOTİON 16 Slice Bilgisayarlı Tomografi Cihazı
  • ALPHA ST Dijital Mamografi Cihazı
  • GE LOGIQ P5 USG Cihazı
  • VOLUSON E8

Radyoloji ile İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

Radyoloji Doktorları

Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız