TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ZİYARETÇİ KURALLARIMIZ

 Hastalarımızın iyileşme sürecine olumlu etkisi nedeniyle hasta ziyareti kurumumuz için önemlidir. Öncelikle bu süreçte bize destek olduğunuz için teşekkür ederiz. Ortak amacımız, hastalarımızın en iyi tedavi hizmetini alarak hastanemizden sağlıklı bir şekilde ayrılmasıdır. Bu nedenle ziyaret sırasında hastalarımızı korumak ve hastane enfeksiyonunu engellemek amacıyla kurallar belirlenmiştir. Bize ve hastanıza destek olmak amacıyla lütfen aşağıda belirtilen konulara hassasiyet gösteriniz.

Yenidoğan Yoğun Bakım hasta ziyaretleri 11.00-12.00 saatleri arasında yapılır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Doktoru ya da Hemşiresi tarafından yoğun bakım şartlarına göre ziyaret saatleri değiştirilebilir ya da iptal edilebilir.

Yeni yatışı yapılan bebeklerin ziyaret saati doktorun kararı ile değişiklik gösterebilir.

Ziyaret süresi “5 (beş) DAKİKA” ve 2 (iki) kişi ile sınırlıdır. Ziyaretler hastanın sadece anne ve babası tarafından yapılır. 

Ziyaret sırasında, herhangi bir hastamızda gelişebilecek acil durum ve muayene nedeniyle ziyaretinizin sonlandırılması istenebilir. Bu durumda lütfen ziyaretinizi sonlandırınız.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemizde refakatçi uygulaması yoktur.

Ziyaret sırasında enfeksiyon açısından koruyucu önlemler alınmaktadır (box gömleği, bone, maske vb.). Lütfen bu kurallara uyunuz. 

Annelerin tırnaklarının kısa ve ojesiz olması, yüzük, bilezik vb. takıların bulunmaması enfeksiyon riski açısından önemlidir.

İçeri girişten önce mutlaka el dezenfektanı ile hemşire gözetiminde el hijyeninizi sağlayınız. 

Gribal enfeksiyon veya başka bulaşıcı bir rahatsızlığınız söz konusuysa ziyaretinizi erteleyiniz. 

Ziyaret esnasında herhangi bir cihaza temas etmeyiniz.  Temas olması durumunda muhakkak sorumlu hemşireye bilgi veriniz.

Enfeksiyon riski açısından Sorumlu Doktor ya da hemşirenin izni ve gözetimi olmadan hastayla temas etmeyiniz.