TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

KURU İĞNE TEDAVİSİ

Kuru iğne tedavisi, fizik tedavi uzmanlarının ağrı ve hareket bozukluklarının tedavisi için kullandığı bir tekniktir. Bu teknik, deri yoluyla kas bölgelerine sokulan, ilaç veya enjeksiyon içermeyen "kuru" bir iğne kullanır.

Kuru iğneleme, geleneksel Çin tıbbına dayanan ve akupunktur uzmanları tarafından gerçekleştirilen bir uygulama olan akupunkturdan farklıdır. Kuru iğneleme, modern Batı tıbbı ilkelerinin bir parçasıdır ve araştırmalarla sonuçları kanıtlanmıştır.

Tetikleyici Nokta nedir?

Tetikleyici nokta, daha büyük bir kas grubu içinde bulunan gergin bir iskelet kası grubudur. Tetik noktaları dokunulduğunda hassas olabilir ve bir tetikleme noktasına dokunmak vücudun diğer kısımlarında ağrıya neden olabilir.

Kuru İğne Tedavisinde Ne Tür İğneler Kullanılır?

Kuru iğneleme, cilde nüfuz eden ve altta yatan miyofasyal tetik noktaları ile kas ve bağ dokularını uyaran ince bir iğneyi içerir. İğne, bir fizyoterapistin elle ulaşamayacağı dokuları hedeflemesine izin verir.

Fiziksel terapistler, kuru iğneleme sırasında eldiven ve uygun kişisel koruyucu ekipman  takarlar. Steril iğneler bir tıbbi kesici alet toplayıcısına atılır.

Neden Kuru İğne Tedavisi Yaptırmalıyım?

Kuru iğne tedavisi genellikle daha büyük bir tedavi planının parçası olan bir tekniktir.

Fizik tedavi doktorları, ağrıyı hafifletmek veya hareket aralığını iyileştirmek için tetik noktalarını serbest bırakmak veya etkisiz hale getirmek için kuru iğneleme tekniğini kullanırlar. Araştırmalar , kuru iğnelemenin ağrı kontrolünü iyileştirdiğini, kas gerginliğini azalttığını ve sinir uyarılarının kaslara iletildiği yerler olan motor uç plakalarının işlev bozukluklarını düzelttiğini desteklemektedir. Bu yararlar hastanın aktif rehabilitasyona dönüşünü hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Kuru İğne Tedavisi Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

İlginizi Çekebilir

Doktora Soru Sormak İçin Tıklayınız Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız