TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

KANLI ÖKSÜRÜK NEDİR? ÖKSÜRÜRKEN NEDEN KAN GELİR?

Kanlı Öksürük Nedir?

Öksürürken kan gelmesi, çeşitli akciğer rahatsızlıklarından kaynaklanabilir. Kan, parlak kırmızı veya pembe ve köpüklü olabileceği gibi mukusla karıştırılmış da olabilir.

Öksürürken kan gelmesi durumu hemoptizi olarak da bilinir ve küçük miktarlarda bile kan çıkışı endişe verici olabilir. Bununla birlikte, biraz kanlı balgam çıkarmak nadir görülen bir durum değildir ve genellikle önemsizdir.

Çok miktarda veya sık aralıklarla öksürüğünüzden kan geliyorsa acil yardım isteyin.

Öksürürken Neden Kan Gelir?

Hemoptizi, solunum yolunun bir kısmındaki kanın dışarı çıkması anlamına gelir. Mideniz gibi başka yerlerden gelen kan da akciğerlerden geliyormuş gibi görünebilir. Doktorunuzun kanamanın yerini belirlemesi ve ardından neden kanama olduğunu belirlemesi önemlidir.

Öksürükten kan gelmesinin ana nedeni kronik bronşit veya bronşektazidir. Diğer olası nedenler şunlardır:

Ne zaman doktora görünmeli?

Öksürdüğünüz sırada kan geldiğini keşfederseniz hastaneyi arayın. Sebebin basit veya potansiyel olarak daha ciddi olup olmadı hastane ortamında belirlenebilir. Çok miktarda kan geliyorsa veya kanama durmuyorsa acil tıbbi yardım ihtiyacı duyulmaktadır.

Kanlı Öksürük Nedir? Öksürürken neden kan gelir? Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

İlginizi Çekebilir

Doktora Soru Sormak İçin Tıklayınız Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız