TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

ROMATOİD ARTRİT HASTALIĞINDA FİZİK TEDAVİ

Romatoid Artrit Nedir?

Romatoid artrit (RA), kronik iltihaplı bir hastalıktır. Nüfusun yaklaşık % 1'ini etkiler. RA genellikle vücudun her iki tarafındaki eklemlerde ağrı ve iltihaplanma oluşturmaktadır. Bazı kişilerde hastalık bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerinden dolayı çok ağır sonuçlar oluşturabilir. Romatoid artrit hastalığında fizik tedavi, RA'li kişilerin semptomlarını yönetmelerine ve günlük aktivite seviyelerini iyileştirmelerine ve sürdürmelerine yardımcı olur.

Romatoid Artrit Hastalığında Fizik Tedavi Yöntemleri

Fizik tedavi uzmanları, RA'lı kişilerin işlevlerini iyileştirmelerine ve sürdürmelerine yardımcı olmada hayati bir rol oynar. Fizik tedavi doktorunuz, özel ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi karşılamanıza ve iyi hareket etmenizi sağlamaya yardımcı olacak bir tedavi planı geliştirmek için sizinle birlikte çalışacaktır. 

Romatoid artrit belirtileri kişiden kişiye değişebileceğinden, her hastade tedavi yaklaşımları da değişiklik gösterecektir. Sizin tedavinizde işe yarayan şeyler başkaları için işe yaramayabilir. Fizik tedavi doktorunuz ihtiyaçlarınızı karşılamak için aşağıdakileri içeren bir tedavi planı oluşturacaktır.

  • Düzenli egzersizle genel zindeliğinizi geliştirmek
  • Eklem esnekliğinizi ve kas gücünüzü geliştirmek için kişisel bir egzersiz planı 
  • Evde ve işte günlük işlevlerinizi gerçekleştirebilmeniz için gün boyu enerjinizi nasıl kullanacağınız hakkında sizi eğitmek
  • Hafif ısı ve elektriksel uyarım gibi kısa vadeli, ağrı kesici yöntemler uygulamak

Romatoid Artrit Hastalığında Fizik Tedavi Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

İlginizi Çekebilir

Doktora Soru Sormak İçin Tıklayınız Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız