TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

LOKOMAT YÜRÜME ROBOTU

Lokomat Robotik Yürüyüş Rehabilitasyonu

Lokomat, teknolojik olarak gelişmiş bir robot yardımlı yürüyüş eğitim cihazıdır. Robotik cihaz hastanın bacaklarını "normal" bir yürüyüş döngüsü boyunca hareket ettirirken, hastalar bir koşu bandının üzerindeki bir kayışla desteklenir. Tedavi ilerledikçe, bacaklara yüklenen ağırlık miktarı artar ve robotik bacaklardan hastanın vücuduna gelen yardım azalır, bu da hastanın yürüme sırasında ihtiyaç duyulan koordinasyon için giderek daha fazla sorumluluk üstlenmesini gerektirerek hastaya yürüme fonksiyonunu tekrar kazanması için hastayı eğitir.


Lokomat Yürüyüş Robotunun Fizik Tedavide Kullanıldığı Alanlar

Lokomat robot, alt ekstremite koordinasyonunu etkileyen serebral, nörolojik, spinal veya ortopedik bozuklukların neden olduğu yürüme engeli olan hastalar için kullanılır.

Spesifik olarak Lokomat robot sistemi, aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahip hastalarda kullanılabilir:

  • İnme (CVA)
  • Multipl Skleroz (MS)
  • Serebral Palsi (CP)
  • Parkinson hastalığı
  • Kısmi Parapleji (Omurilik Yaralanması)
  • Travmatik Beyin Hasarı (TBI)

Lokomat robot, femur uzunluğu 35 cm ila 47 cm (13.75 inç ila 18.5 inç) olan bireyler için uygundur. Femur uzunluğunu, büyük trokanterden (kalça) diz eklem hattına kadar ölçerek bulabilirsiniz.


Lokomat Robot Tedavisi Öncesi Dikkat Edilecekler

Diğer herhangi bir tedavide olduğu gibi, bir hastanın Lokomat tedavisine güvenli bir şekilde katılamayacağına dair herhangi bir tıbbi veya fiziksel neden olup olmadığını belirlemek hastanın doktorunun ve fizik terapistinin sorumluluğundadır.


Lokomat Robot Egzersizlerini Planlama

Özellikle Lokomat robot egzersizleri için yönlendirilen kişilere başlangıçta bir saatlik fizik tedavi değerlendirme muayenesi planlanır. Bu eğitim seansından sonra gerçekleştirilecek Lokomat robot egzersizi randevuları genellikle bir saattir.

Lokomat robot egzersizleri içeren standart bir tedavi planı, 4 ila 8 hafta boyunca haftada üç defa bir saat süren seansları içermektedir.

Hastaların, robotik tedaviye yönlendiren doktorlarından Lokomat eğitimine özel bir yazı veya reçete almaları şiddetle tavsiye edilir. Bu değerlendirme yoksa robot tedavisi öncesi hastanemizde fiziksel terapi değerlendirmesi için muayene gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Lokomat Yürüme Robotu Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

İlginizi Çekebilir

Doktora Soru Sormak İçin Tıklayınız Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız