TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

KULAK ESTETİĞİ

Genellikle normalden büyük, asimetrik ve-veya kepçe kulakları düzeltmek amacı ile estetik kulak operasyonlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Kulağın kepçesinin normalden daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna kepçe kulak veya yelken kulak (prominent ear)verilmektedir. Kulak kepçesindeki Y şeklindeki kıvrımın yetersiz gelişmesi ya da düz olası, genellikle temel sebeptir.  Kepçe kulak ameliyatında kulak arkasından girilerek özel dikişlerle kıkırdağa arkaya doğru kıvrık şekil verilir.

 

Kulak gelişiminin büyük kısmı (% 80) 5-6 yaşa kadar tamamlandığı düşünülürse okul çağına başlamadan bu operasyonu yapmak mümkündür. Böylece çocuğun ruhsal durumunda oluşabilecek olumsuzlukları önlenebilir. Bununla birlikte kulak estetiği ameliyatı daha ileri yaşlarda da yapılabilir.

 

Kepçe kulak ameliyatı sonunda her iki kulak üzerine baskılı sargı uygulanır, ilk 2 hafta gece ve gündüz sürekli, sonraki bir hafta ise geceleri olacak şekilde toplam 3 hafta bu sargıların kullanılmasına devam edilmelidir.

Kulak Estetiği Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

Doktorlar

İlginizi Çekebilir

Doktora Soru Sormak İçin Tıklayınız Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız