TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME

Meme dikleştirme (mastopeksi) ameliyatı çoğu zaman tek başına hastalarımıza daha genç bir görünüm ve ve cinsel açıdan kendine güven verebilir. Ancak göğüsleriniz çok küçükse ya da göğsünüzün üst kısmında önemli bir dolgunluk kaybı, bir düzleşme varsa, ya da mevcut göğüs büyüklüğünüzü arttırmak isterseniz implant (silikon meme protezi) desteği gerekebilir.

Doğru teknik

Günümüzde daha güzel göğüslere sahip olmanın yollarını araştıran kadınlar seçim yapma aşamasında bir dizi seçenekle karşı karşıya kalacaktır. Öncelikle hekim olarak hastamızı kişisel özellikler ve hastanın arzuları açısından değerlendirmek önemlidir. Planlanan ameliyat uygulandığında hastamızın tatmini ve mutluluğu en önemli amaçtır. Arzularınızı net bir şekilde anlamaya çalışmalı ve yalnızca bir büyütme ile ne elde edileceği, tek başına mastopeksi (dikleştirme) ile ne elde edileceği ve mastopeksi ile elde edilecek sonuçları daha da iyi bir hale getirebilmek için bir implant gerekip gerekmediği konusundaki düşüncelerimizi özenle anlatmalıyız.

Göğüs şeklinden memnunsanız, sadece hacim arttırmak istiyorsanız tek başına büyütme ameliyatı yeterli olacaktır. Meme hacmi yeterliyse, yalnızca sarkma şikayetiniz varsa tek başına göğüs dikleştirme (mastopeksi) ameliyatı işimizi görecektir. Ancak, göğüslerinizin hem daha dik, hem daha dolgun olmasını isterseniz, mastopeksi+büyütme ameliyatı daha iyi bir seçim olabilir.

Bir kadın, sarkmanın düzeltilmesi, aynı zamanda da göğsün üst kutbundaki dolgunluğun arttırılmasını istediğinde, mastopeksi yanı sıra mutlaka bir implant gereklidir. Eş zamanlı olarak göğüs şeklini belirginleştirmek için koltuk altlarının önüne ve göğsün kenarlarına da liposuction uygulayabiliriz.

Doğru hasta

Bu ameliyat için en iyi aday ideal vücut ağırlığına sahip, sağlıklı ve sigara içmeyen bir kadındır. Hastalar ameliyatlarından önce sigara içmeyi bırakmalıdır, çünkü nikotin tartışmasız bir şekilde kan dolaşımını ve buna bağlı olarak iyileşme sürecini negatif etkiler. Dikleştirme ameliyatı ile elde edebileceğimiz sonuçların gerçekçi beklentileri olması önemlidir. Bazı hastalar yalnızca bazı özel sütyenlerle elde edilebilen "double push up bra" görünümünü umuyorlar. Yara izi kaçınılmazdır, ancak görülebilen yara izini en aza indirgeyecek şekilde insizyonlar (kesiler) operasyon sırasında dikkatlice yerleştirilir.

Doğru sebepler

Mastopeksi + büyütme planladığımız hastalarımızın çoğu göğüslerinin sönük ve sarkık olduğunu düşünmektedir. Daima bir sutyen giymek zorunda kalma ihtiyacı hissetmekten bıktıklarından ve dolgulu bir sütyen kullandıklarında bile göğüsleri ile sutyenleri arasında bir boşluk olduğundan yakınırlar. Göğsün üst kutbunda istedikleri dolgunluk olmamasından, bu bölgede genellikle cilt kırışıklıklarından şikayetçidirler. Hastalarımızın çoğu, haklı olarak yaşlanma ve kilo değişiklikleri ile gelen göğüs değişikliklerini kabul etmek istemiyor ve kendilerinin yatırım yapma zamanı olduğunu düşünüyorlar.

Doğru zamanlama

En iyi zamanlama için hem fiziksel hem de zihinsel olarak hastanın ameliyata hazır olması gereklidir, uygun şartlar mevcut değilse beklemek daha doğru olur. Aslında bu ameliyat sonrasında hastanın toparlanması şaşırtıcı derecede kolaydır, tabi ki iyileşmek için biraz zaman gerekecektir. Normal etkinliklere geri dönmeniz bir ila iki hafta, daha aktif bir yaşam tarzına dönmeniz üç ila dört hafta alır.

Göğüs Dikleştirme Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

Doktorlar

İlginizi Çekebilir

Doktora Soru Sormak İçin Tıklayınız Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız