TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

GÖĞÜS BÜYÜTME

Meme büyütme ameliyatı;

Meme büyütme ameliyatı günümüzde yapılan en popüler plastik cerrahi ameliyatlarından biridir. Deneyimli ellerde yapıldığında hızlı ortaya çıkan ve belirgin sonuçlarıyla yüz güldüren gayet güvenli bir işlemdir. Göğüs boyutundaki artışla kadının kendine güveni artar, göğüslerinin küçük olması sebebi ile giymeye özenip de kaçındıkları kıyafet ve mayo modellerini rahatlıkla ve kendilerinden emin bir şekilde giyebilir hale gelir.

Meme büyütme ameliyatlarında kullandığımız silikon implantlar şekillerine göre ana olarak damla ve yuvarlak olarak sınıflandırılır. Bunun dışında boyut, projeksiyon, yüzeyinin pürtüklü olması, içeriğinin jel veya salin olması gibi bir çok alt çeşitlere ayrılmaktadır.

Meme büyütme ameliyatı teknikleri implantın yerleştirildiği bölgeye göre kas altı veya kas fasyası üzeri, ameliyat sırasında yapılacak olan kesiye bağlı olarak da meme ucu çevresi, meme altı katlantı çizgisi veya koltukaltı çizgisi olarak sınıflandırılabilir. Hastanın durumuna ve cerrahın tercihine bağlı olarak bu teknikler arasından seçim yapılabilir.

Çoğu hasta kliniğime direkt göğüslerinin boyutunu büyütme isteği ile gelir. Fakat meme büyütme ameliyatına karar vermeden önce farklı boyutlardan incelemek gerekir, yapılacak cerrahi işlemi bazı parametreler göz önünde bulundurularak hassa bir şekilde planlamak gerekir. Bu parametreler, memenin mevcut şekli, boyutları, cilt kalitesi, meme başı konumu, meme altı çizgisinin seviyesi ve bir implantın (memeye konacak silikon materyalin) üzerini kaplayabilecek mevcut doku miktarı olarak sayılabilir.

Bu parametreler kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterebileceği için göğüs büyütme ameliyatının kişiye özel bir ameliyat olduğunu anlamak önemlidir. Her birimizin farklı fizikselözellikleri var. Arkadaşınızın geçirmiş olduğu ve hayalindeki sonuçları elde ettiği prosedür sizin için birebir uygun olmayabilir. Ya da bir fotoğrafta gördüğünüz ve çok beğendiğiniz meme şekli sizin bedeninizde hoş durmayabilir.

Bazı hastalarda göğsün küçük olması ile birlikte bozuk cilt elastikiyeti ve meme hacmi kaybına bağlı sarkma problemi de olabilir. Bu durum belli bir seviyenin üzerinde ise estetik açıdan en iyi sonucu elde edebilmek için sadece meme büyütme ameliyatı yeterli olmayacaktır, ek olarak meme dikleştirme işleminin de hastaya önerilmesi gerekir. Hastanın da beklentileri, kişisel ve psikolojik durumu doğrultusunda hekim tarafından olası tercihlerin eksileri ve artıları ile hastaya anlatılması, ve hekim ve hastanın ortak bir karara varması sonucunda hastayı mutlu edebilecek en doğru ameliyat planı kararının alınabileceğine inanıyorum.

Göğüs büyütme için uygun adaylar, göğüs boyutlarını artırmak isteyen, sağlıklı sigara içemeyen kişilerdir. 18 yaşından itibaren yapılabilir, doğum yapmaya ve süt vermeye engel bir ameliyat değildir. Süt veren annelerde bebek sütten kesildikten sonra en az 6 ay beklenmelidir. Kişiye uygun bir göğüs protezi memenin üst kutbunu veya üst yarısını dolduracak şekilde göğüs kafesinin boyutlarına uygun büyüklükte olmalı, ancak cildi fazla germemeli ve cilt altında sıkışmamalıdır.

Göğüs Büyütme Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

Doktorlar

İlginizi Çekebilir

Doktora Soru Sormak İçin Tıklayınız Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız