TR
ENARFA RU
INTERNATIONAL PATIENTS

EL KOL VE BACAK ESTETİĞİ

Kol germe - uyluk germe:

Yaşlanma ve ileri derecede kilo alıp verme sonrası deri altı destek dokularının azalması yanında cilde esneklik veren elastik liflerin kaybı nedeniyle deri yer çekimininde etkisiyle gevşer ve sarkar. Ayrıca sigara,güneş ışını vb. etkiler de olayı tetikler. Yanaklar,karın,meme,kol ve uyluklar bu durumdan en çok etkilenen bölgelerdir. Medikal estetik uygulamalarla tatmin edici sonuç alınamayan bu deformasyonlarda kesin çözüm ancak cerrahi olmaktadır

Omuz ile  dirsek arası bölgede kalınlaşma ve buna bağlı gelişen minimal sarkma söz konusu ise tek başına liposuction yeterli olmaktadır. Ancak özellikle aşırı kilo alıp verme ve-veya yaşlanmaya bağlı elstikiyet kaybı sonucu ciddi oranda sarkma varsa kol germe cerrahisi kaçınılmazdır. Ameliyatta sarkık olan deri ve yağ dokusu çıkarılır. Kol germe ameliyatlarının tek can sıkıcı yönü kolun   iç kısmında, dirsekten koltuk altına kadar uzanan ameliyat izidir. Burada hastanın tercihi önemlidir. Kalın ve sarkık bir kol mu,yoksa gergin ama sadece kollar kaldırıldığında görülen bir ameliyat izi mi?

Benzer işlem uyluk bölgelerindeki aşırı sarkmaları düzeltmek için de uygulanabilir. Ameliyat sonrasında izler uyluk iç kısımlarından diz bölgesine doğru uzanacak şekilde olmaktadır.

Bacak estetiği:

Bacaklarda en sık karşılaşılan sorunlar bacakların çarpık, ince ya da asimetrik olmasıdır.Bir çok kadın sırf bu nedenden dolayı etek giymekten kaçınmaktadır. Yapısal bir özellik olan  bu sorunları değişik yöntemlerle çözmek mümkündür.

En sık başvurduğumuz yöntem kişinin karın, basen gibi herhangi bir bölgesinden liposuction ile alınan yağ dokusunun işlemden geçirildikten sonra bacağa enjekte edilmesidir,İşlem lokal anestezi ve sedasyon desteğinde ya da genel anestezi altında yapılır.

Alt bacak çarpıklığı ve asimetrisi için bir diğer yöntem de silikon protez kullanımıdır.

El Kol ve Bacak Estetiği Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Şehir
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

Doktorlar

İlginizi Çekebilir

Doktora Soru Sormak İçin Tıklayınız Hemen Randevu Almak İçin Tıklayınız